Původ čínské civilizace se datuje do paleolitu, kdy v oblasti žil před více než milionem let Homo Erectus . Jedno archeologické naleziště v provincii Shanxi je datováno asi 1,27 milionu let. Pak přišel neolit, který přišel kolem roku 10 000 př. n. l. a nese důkazy o pračínském zemědělství prosa, a dokonce i osídlení podél slavné řeky Jang-c‘-ťiang je údajně staré asi 8 000 let. Ve druhé polovině neolitu vedlo založení civilizace Žluté řeky k založení kultury Yangshao, o které je známo, že poskytla nejvýznamnější místa z této éry.
Rané Civilizace
Raná čínská civilizace zahrnovala dynastii Xia, která zůstala od roku 2100 př.nl až do roku 1600 př.nl, a je popsána ve starověkých záznamech velkých historiků, ze kterých byla vykopána keramika a mušle, které patřily do tohoto období. Poté následovala dynastie Shang, která existovala v letech 1600-1046 před naším letopočtem. Během této doby byly nalezeny věštecké kosti, na kterých byly napsány věštecké záznamy. Začátek dynastie Zhou byl svědkem v letech 1046 až 256 př. nl, která se ve skutečnosti objevila v údolí Žluté řeky a začala svou vládu v polofeudálním systému. Na jaře a na podzim nebo v období Válčících států došlo k anexi místními vojevůdci a v zemi vznikl moderní systém Sheng a Xian.
Dynastická Čína
Nejpřednější ranou dynastií byla dynastie Qin, která vznikla v letech 221-206 př.nl. Tím si králové podmanili části čínské domoviny Han a sjednotili je pod centrální legalizovanou vládu. Druhou dynastií byla dynastie Han a její období sestávalo z let 202 př. n. l. – 220 nl. To bylo považováno za zlatý věk v čínské historii, který vlastně upevnil základy Číny . Období dynastie Xin začalo v roce 9 našeho letopočtu a říkalo se, že to byla dynastie s krátkou životností, ale během tohoto období bylo podniknuto mnoho ekonomických reforem. Další hlavní dynastie, které následovaly po tomto, byly dynastie Jin, severní a jižní dynastie, dynastie Sui, dynastie Tang, pět dynastií a deset království, dynastie Yuan a nakonec to dosáhlo dynastie Qing .
Xinhai Revoluce
Xinhai revoluce je také známá jako čínská revoluce nebo revoluce z roku 1911, která vrhla poslední císařskou dynastii Číny a tou byla dynastie Čching. To vedlo k vytvoření Čínské republiky. Revoluce byla svědkem mnoha povstání a povstání a hlavním zlomovým bodem tohoto hnutí bylo povstání ve Wu-čchangu, které bylo ve skutečnosti výsledkem špatného zacházení Hnutí na ochranu železnic. Je vidět, že Čínská republika na Tchaj-wanu (nebo Formosa) a Čínská lidová republika se považují za skutečné nástupce Xinhai revoluce.
Moderní Tchaj-Wan A Čínská Lidová Republika
Čínská lidová republika přiměla po druhé světové válce kapitulaci japonských jednotek na pevnině a na Tchaj-wanu a po ní bylo hlavním cílem starat se o ekonomický rozvoj Tchaj -wanu . Na pevnině bylo zahájeno mnoho mezinárodních projektů a Tchaj-wan se také vyvinul ve významnou mezinárodní obchodní velmoc. Ten má dokonce nejvyšší devizové rezervy na celém světě.